
- адгезія; кераміка; мідь; теплопровідність; плівка
Авторське право (c) 2020 Вадим Касяненко; Анатолій Кузьмичєв (Науковий керівник)

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Анотація
Силові електронні модулі застосовуються в галузях техніки, пов'язаних з необхідністю передачі потужнострумових сигналів. Типовими областями застосування таких модулів є системи навігації літальних апаратів, елементи комутації силових схем і інші високонавантажених з'єднання. Центральним вузлом модуля є керамічна основа, на якій формують струмопровідні доріжки і монтують електронні компоненти. Готову підкладку часто називають комутаційної платою. Підкладка виконує дві основні функції: є діелектричної основою друкованої схеми, формованої на одній або двох сторонах; забезпечує відведення тепла, що виділяється напівпровідниковими кристалами і елементами схеми. Використовується для підкладок кераміка негігроскопічна, термостійкий, є ізоляційним матеріалом з високими механічними та діелектричними властивостями. Вона відрізняється порівняльною простотою виготовлення і невисокою вартістю. При виготовленні силових модулів використовуються керамічні підкладки з оксиду або нітриду алюмінію з багатошаровим металізованим покриттям товщиною від декількох мікрон до декількох десятків мікрон (в залежності від застосування), що забезпечує необхідну ступінь адгезії покриття до кераміки і завдаються з однієї або з обох сторін керамічної пластини. Основними вимогами до готового виробу є мінімальні габарити і низька вартість матеріалів і процесу виробництва. Крім того, вирішальними факторами є високі технічні характеристики, стійкість до впливу навколишнього середовища і безвідмовність. Конструкція готового модуля повинна забезпечувати мінімальні значення перехідних теплових опорів, розподілених індуктивностей силових шин, висока напруга ізоляції. Адгезійна міцність залежить від багатьох факторів: технології отримання покриття, матеріалу плівки, матеріалу підкладки; і може знижуватися в процесі експлуатації готового виробу. У процесі роботи силових модулів вони піддаються теплових і механічних навантажень, у тому числі вібрації. Це призводить до руйнування компонентів від перегріву і пошкодити механічним пошкодженням модулів. Часто руйнування відбувається у структурі підкладка-покриття провідник. Основною причиною такого руйнування є низька адгезійна міцність металевої плівки до керамічної основи.
Завантаження
Посилання
- Баданова, Н.В. & Колесник, Л. Л. (2014). Способ металлизации керамических подложек. Труды Всероссийской научно-технической конференции «Студенческая весна 2014: Машиностроительные технологии». Москва: МГТУ им. Н.Э Баумана. Изъято из: http://studvesna.ru/db_files/articles/1340/article.pdf.
- Блинов, И.Г. & Кожитов, Л.В. (1986). Оборудование полупроводникового производства. Москва: Машиностроение.
- Демихов, К.Е. & Панфилов, Ю.В. (ред.). (2009). Вакуумная техника: Справочник (3-е изд., перераб. и доп.). Москва: Машииостроение.
- Василенко, Н.В. и др. (1996). Вакуумное оборудование тонкопленочной технологии производства изделий электронной техники: учебник для студентов специальности «Электронное машиностроение» (Т. 1). Красноярск: Сиб. аэрокосм. акад.
- Василенко, Н.В. и др. (1996). Вакуумное оборудование тонкопленочной технологии производства изделий электронной техники: учебник для студентов специальности «Электронное машиностроение» (Т. 2). Красноярск: Сиб. аэрокосм. акад.