
- криміналістична характеристика, особа злочинця, особистість злочинця, вироки у кримінальних справах, структура особистості злочинця
Авторське право (c) 2020 Катерина Харченко

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Анотація
Вивчення особи злочинця у кримінології підпорядковано виявленню закономірностей злочинної поведінки, злочинності як масового явища, їх детермінації і розробці науково обґрунтованих рекомендацій щодо боротьби зі злочинністю. Саме поняття «особа злочинця» є досить складним, оскільки має соціально-правовий характер і поєднує у собі два поняття: загально-соціальне «особа» і юридичне «злочинець». Але варто зазначити, що саме вчинення злочину не розкриває повністю соціальної сутності особи, воно лише проявляє її антисуспільну спрямованість. Правильне судження про людину в цілому можливо зробити лише на підставі усіх її проявів і ознак як особи. Тому повне уявлення про осіб, які вчинили злочини можливо отримати лише завдяки сукупність та співвідношення соціально-позитивних і соціально-негативних якостей.
Завантаження
Посилання
- Іванов, Ю.Ф. & Джужа, О.М. (2006). Кримінологія. Київ: Вид. Паливода А.В.
- Коржанський, М.Й. (2001). Кримінальне право і законодавство України (Частина особлива: курс лекцій). Київ.
- Мелякова, Ю.В.(2009). Герменевтична практика праворозуміння: аспекти злочинної бездіяльності. Вісник Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого. Серія: Філософія, філософія права, політологія, соціологія, (2), 110-121.
- Степаненко, Р.Ф. (2005). Предупреждение преступлений, совершаемых лицами, ведущим маргинальный образ жизни (дисс. … канд. юрид. наук). Казань.