РИЗИКИ В СУЧАСНИХ АГРОЦЕНОЗАХ
PDF

Ключові слова

карантин, шкідливі організми, ризик, агроценози

Як цитувати

Скрипник , Н. (2021). РИЗИКИ В СУЧАСНИХ АГРОЦЕНОЗАХ. ГРААЛЬ НАУКИ, (6), 122-124. https://doi.org/10.36074/grail-of-science.25.06.2021.022

Анотація

Інвазії чужорідних видів організмів - одна з найбільших екологічних проблем сучасності, що часто призводить до суттєвих втрат біологічного різноманіття. Кожна країна постійно знаходиться в зоні ризику впливу шкідливих організмів таких як віруси, бактерії, комахи, які можуть проникнути на територію, вільну від них, завдяки багатьох видів діяльності сучасної людини. Іноді, це вторгнення може завдавати значних економічних збитків сільському господарству, навколишньому середовищу і навіть бути небезпечним для здоров’я людей. Поширення відсутніх регульованих шкідливих організмів на великі відстані пов’язане з міжнародною торгівлею, транспортуванням плодів, посадкового матеріалу, насінням, тощо. Так, з країн Північної, Центральної, Південної Америки, Азії, а також Австралії на європейський континент разом з рослинами заносяться й шкідливі організми, багато з яких поступово акліматизуються і з часом вони починають завдавати значної шкоди природним екосистемам.

https://doi.org/10.36074/grail-of-science.25.06.2021.022
PDF

Посилання

Види-трансформери у флорі Північного Причорномор’я / В.В. Протопопова, М.В. Шевера, С.Л.Мосякін, В.А.Соломаха [ та ін.] (2009) // Український ботанічний журнал. № 6. - С.770-782.

Протопопова В.В., Мосякін С.Л., Шевера М.В. (2002) Фітоінвазії в Україні як загроза біорізноманіттю: сучасний стан і завдання на майбутнє..-К.: Інститут ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України. -32 с.

Creative Commons License

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.


| Переглядів: 12 | Завантажень: 10 |