ІНТЕГРАЦІЙНІ ТА ФОРМОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ БРОДВЕЙСЬКОГО МЮЗИКЛУ ХХ СТОЛІТТЯ
PDF

Ключові слова

мюзикл, театральна справа, інтеграція жанру, музична комедія, кіномистецтво.

Як цитувати

Деркач , С., & Чистяков , О. (2021). ІНТЕГРАЦІЙНІ ТА ФОРМОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ БРОДВЕЙСЬКОГО МЮЗИКЛУ ХХ СТОЛІТТЯ. ГРААЛЬ НАУКИ, (6), 409-414. https://doi.org/10.36074/grail-of-science.25.06.2021.078

Анотація

Протягом тисячоліть у людей завжди була потреба причетності до художнього процесу осмислення життєвого середовища та явищ, які навколо них відбуваються. Одним із відображень життєвої дійсності є жанр мюзиклу, який протягом довгого часу займає чільне місце серед глядацької аудиторії, оскільки його синтетична природа, яка поєднує майже всі сценічні мистецтва, впливає на естетичні орієнтири кожної людини. Тому доцільним є проаналізувати становлення мюзиклу, його інтеграційні процеси, вплив кіномистецтва на популяризацію мюзиклу та його формотворчі процеси у ХХ столітті. Доведено, що мюзикл пройшов складний процес становлення: від музичної комедії до самостійного оригінального синтетичного жанру з чіткою драматургічною основою. Виявлено, що протягом розвитку, змінювалася та вдосконалювалась тематика мюзиклів, розширювалось застосування інших видів мистецтв, які набували основного значення: музичні та хореографічні номери. Виведено низку ознак, які визначили форму, театральну специфіку та можливості сценічного впливу жанру мюзиклу на розвиток художнього процесу.

https://doi.org/10.36074/grail-of-science.25.06.2021.078
PDF

Посилання

Асаркан, А. (1972) Бременские музыканты. Театр, (5), С. 59.

Мельник, М.М. Мюзикл як феномен мистецтва української естради ХХІ століття. Економіка і культура України в світових глобалізацій них процесах: позиціонування і реалії: матеріали ІІІ Міжнародної. науково-практичної конференції (с. 137-140). 21-22 березня, 2018, Київ, Україна: Вид. центр КНУКіМ.

Creative Commons License

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.


| Переглядів: 10 | Завантажень: 9 |