АУДИТИВНИЙ АНАЛІЗ УСНОЇ МОВИ (НА МАТЕРІАЛІ ПІВНІЧНИХ АКЦЕНТІВ АНГЛІЇ)
PDF

Як цитувати

Присяжнюк, О. (2020). АУДИТИВНИЙ АНАЛІЗ УСНОЇ МОВИ (НА МАТЕРІАЛІ ПІВНІЧНИХ АКЦЕНТІВ АНГЛІЇ). Збірник наукових праць ΛΌГOΣ, 110-115. https://doi.org/10.36074/24.07.2020.v3.40

Анотація

Стаття присвячена вивченню усної діалектно-забарвленої мови британського типу вимови в аспекті її сприйняття. Воно спрямоване на вивчення фонетичних характеристик, що відрізняють акценти північного регіону Англії від вимовної норми, а також на виявлення труднощів сприйняття, викликаних лінгвістичною невідповідністю діалектів літературної норми. В даному фонетичному дослідженні центральним об’єктом вивчення обрана мова носіїв північних акцентів Англії. У корпус для звукового фонетичного дослідження увійшли 4 монолога тривалістю звучання близько 8 хвилин. Звуковим матеріалом для аналізу слугували: аудіо книга автора, оратора та викладача з Йоркшира Дж.Фіні «The Little Village School», а також сценічний виступ актора-коміка Пітера Кея «Live at the Top of the Tower», що представляє спонтанну мову з провокацією слухачів на більш емоційне сприйняття. Слід зазначити, що усне монологічне мовлення важке для сприйняття, оскільки володіє великим ступенем спонтанності, а також супроводжується не тільки лінгвістичними, а й паралінгвістичними явищами [1]. Як виходить з досліджень британських соціолінгвістів та фонетиста П.Традгілла [2], акцент розглядається як тип вимови, а діалект як варіант мови, що має відмінності від мовної норми на вимовному, граматичному та лексичному рівнях.

https://doi.org/10.36074/24.07.2020.v3.40
PDF

Посилання

Ледяева, Е.В. (2002). Интонационное оформление дискурсивных элементов в английской разговорной речи (на материале йоркширского диалекта английского языка): автореф. … к-та филол. наук / Ивановский государственный университет. Иваново.

Trudgill, P. (1990). The Dialects of England. Oxford: Blackwell Publishers.

Creative Commons License

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

| Переглядів: 62 | Завантажень: 30 |